Vnitřní aquapark

Rekreační bazén s výplavovým bazénem

Teplota vody v tomto bazénu je 28 stupňů, tento bazén je jakousi soustavou dvou bazénů, vzájemné kombinace vnitřního a venkovního bazénu, které jsou mezi sebou propojeny spojovacím krčkem. Atraktivitu celého prostředí navyšují různé vodní atrakce v rekreační části bazénu. Jsou to masážní lavice se vzduchovou masáží o délce 7metrů, lehátko se vzduchovou masáží o délce 6 metrů, divoký proud, vodní chrlič, protiproudy, proudové trysky a vodní děla. Do bazénu ústí tobogán, široká skluzavka a také přistávací prostor pro tzv. space ball. Součástí bazénu je pochopitelně podvodní osvětlení. Do bazénu je přístup z rekreační části několika schodišti a pomocí plážového vstupu.  Maximální rozměry bazénu jsou 55 metrů na délku, 21 metrů na šířku a maximální hloubka je 2 metry.

Žlutý tobogán

Jedná se o skluzavkové potrubí o vnitřním průměru 120 cm, které začíná ve vnitřní části areálu. Uvnitř potrubí je denní světlo a několik stripe-efektů.  Tobogán se sjíždí buď na modrých pneumatikách, nebo bez nich a mohou jej využívat dospělí i děti od 10 let. Mladší děti pouze v doprovodu dospělé osoby a bez pneumatiky. Potrubím se nesmí sjíždět hlavou dolů, povoleno je sjíždění pouze nohama napřed vsedě nebo vleže. Skluzavka je dlouhá 123 metrů, nahoru vede 67 schodů a výškový rozdíl od nejvyššího bodu k hladině činí 12 metrů, s průměrným spádem 10%. Rychlost skluzu je zhruba 5 metrů za sekundu a skluz trvá přibližně 27 sekund.  Hloubka v dojezdové části bazénu je 110 centimetrů. Celý žlutý tobogán má lehký stupeň obtížnosti a patří k nejoblíbenějším atrakcím.

Spacebowl

Jedná se o velmi rychlou, adrenalinovou turbo skluzavku s trychtýřem.  Skluz v uzavřeném potrubí je dlouhý 29 metrů a na konci skluzu je obří trychtýř. Výškový rozdíl této atrakce činí 12 metrů, s průměrným spádem 33 %. Průměrná rychlost skluzu je dvojnásobná, oproti žlutému a modrému tobogánu, tedy 10 m/sec. Skluz trvá zhruba 4 sekundy a hloubka vody v dojezdové části je 2 metry. Tato atrakce má těžký stupeň obtížnosti. Na Spacebowl smí pouze děti starší 12 let a povolená poloha skluzu je nohama napřed, vleže na zádech, s rukama v zátylku.

Žlutá skluzavka

Oblíbená skluzavka, široká 2,5 metru, která ústí do bazénu pro neplavce, je dlouhá 520 cm. Výškový rozdíl skluzu činí 2 metry při průměrném spádu 37 %. Průměrná rychlost skluzu je 5 m/sec. a skluz trvá v průměru 3 sekundy. Voda pod skluzem je hluboká 110 cm a skluzavka má lehký stupeň obtížnosti.

Whirpooly s masážní lavicí se vzduchovou a vodní masáží

Teplota vody v těchto vířivkách je 34 – 36 stupňů a hloubka obou vířivek činí 1 metr. První vířivka pojme maximálně 4 osoby, má vnitřní průměr  2 metry. Do druhé vířivky se vejde maximálně 8 osob a její vnitřní průměr je 3 metry.

  

Masážní bazén se vzduchovou masáží

Teplota vody v tomto bazénu je 31 stupňů. Bazén má maximální rozměry na délku 10 metrů, na šířku 3,5 metru a hloubka bazénu je 1 metr.

 

Dětský bazén

Mimoúrovňový dětská bazén se spojovací skluzavkou je vyroben z nerezové oceli s protiskluznou úpravou dna. Bazén je dlouhý 6,5 metru, široký 4 metry a maximální hloubka bazénku je 30 cm. Součástí dětského bazénku je vodopád, chrlič vody a vodní trysky.

 

 Tepidárium

Jedná se o teplou lázeň, neboli suchou prohřívárnu pomocí sálavého tepla z vyhřívaných stěn, podlahy, lavic a vnitřního prostoru.  Teplota vzduchu se tu pohybuje v rozmezí od 40 do 50 stupňů a je zde velmi nízká vlhkost vzduchu kolem 20 procent. Tepidárium je především určeno těm, kteří nesnesou vysokou teplotu v klasické sauně. K odpočinku a uvolnění slouží i svěží aroma a barevná terapie (colorterapie). Pobyt v tepidáriu povzbuzuje imunitní systém,  aniž by významně zatěžoval krevní oběh.

  

Parní lázeň

V parní lázni je sice jen teplota kolem 40 stupňů, ale maximální možná vlhkost vzduchu znemožňuje odpařování potu, podobně, jako v sauně, takže se tělo neochlazuje a naopak se prohřívá. Parní lázeň stimuluje krevní oběh a některé životní funkce a čistí pokožku od mrtvých buněk a od usazenin nečistot. Zlepšuje také stav celulitidy.

Turistický magazín