Venkovní letní aquapark

Venkovní víceúčelový bazén

Bazén disponuje třemi oddělenými plaveckými drahami s vyznačenými pásy. Hloubka bazénu je v této části 120 cm. Plavecká část bazénu může být oddělena od neplavecké dělicím lanem a přístup do celého bazénového komplexu je zajištěn zapuštěnými žebříky, několika schodišti a rovněž pohodlným plážovým vstupem. Součástí vybavení venkovního bazénu jsou také vodní atrakce – vodní stěna, chrlič a vodní trampolína. Do bazénu ústí modrý tobogán a šioká žlutá skluzavka. Bazén je dlouhý maximálně 29,5 metru, široký 24 metrů a maximální hloubka vody v bazénu je 150 cm. 

Modrý tobogán

Modrý tobogán je pouze součástí letního venkovního aquparku. Ke skluzavce se nastupuje po venkovním schodišti se 17 schody a vstup je povolen pouze dospělým a dětem od 6 let. Skluzavka je vyrobena z půlkruhového otevřeného plastového potrubí a je dlouhá 117 metrů. Výškový rozdíl tobogánu činí 12,5 metru s průměrným spádem 10,8 %. Sjíždí se průměrnou rychlostí  5m/sec a doba skluzu je v průměru 25 sekund. V dojezdové části bazénu je hloubka vody 110 centimetrů. Modrý tobogán je povoleno sjíždět, podobně, jako žlutý tobogán, pouze nohama napřed v poloze na zádech.

Žlutá vodní skluzavka Aquawide

Tato velmi pěkná a oblíbená vodní skluzavka je široká 3 metry a dlouhá necelých 12 metrů. Výškový rozdíl skluzavky vůči vodní hladině činí 280 cm, s průměrným spádem 24 %. Průměrná rychlíst jízdy na skluzavce je 5 m/sec a skluz trvá v průměru pouhé 3 sekundy. Voda pod skluzavkou je hluboká 110 cm, po skluzavce můžete jezdit po uze po zádech s nohama dopředu a na skluzavku nesmí děti do 6 let.

Dětský venkovní bazén

Venkovná bazén pro děti byl vybudován z nerezové oceli ze samonosných stěn a dna se speciální protiskluznou úpravou.  Bazén je mimoúrovňový se spojovací malou skluzavkou. Voda se do bazénu rozvádí kanálky ve dně a odtéká skrze přelivové žlaby po obvodu do technologického prostoru. Dno i stěny bazénu byly usazeny do terénu stejným způsobem, jako u rekreačního bazénu. Dětem se jistě bude líbit nejen spojovací skluzavka, ale i vodní ježek a vodní pumpa.

 

Beach volejbalové hřiště

V areálu venkovního letního aquaparku jsou k dispozici dvě hřiště pro plážový volejbal s písčitým podkladem.  Hřiště se pronajímá maximálně pro 8 lidí buď na jednu nebo na dvě hodiny a k tomu ještě jako bonus 15 minut zdarma na převlečení. Záloha na čipovou kartu, ve které je i kredit na občerstvení, je 100 Kč. Hřiště pronajaté na 60 minut je za 300 Kč  a v ceně je i půlhodinový vstup do vnitřního i venkovního areálu aquaparku. Pronajmete-li si hřiště na dvě hodiny, cena je 600 Kč a v ceně je hodina pobytu ve vnitřním i venkovním aquaparku.

Venkovní dětské hřiště

Součástí venkovního aquaparku je i venkovní dětské hřiště. Je zde kolotoč – ptačí hnízdo pro děti od 3 let, tampová houpačka pro děti od 4 let, lanová pyramida pro děti od 6 let a menší horolezecká stěna, která je doporučena dětem v rozmezí 6 – 14 let.

Turistický magazín